آخرین مطالب

پمپ

پمپ

به طور کلی پمپ به دستگاه یا ماشین هایی گفته می شود که انرﮊی مکانیکی را از یک منبع خارجی اخذ و به سیال که از آن عبور می کند، انتقال می دهد یعنی برای افزایش انرژی سیال مورد نظر بکار می رود.

در نتیجه انرﮊی سیال پس از خروج ازپمپ افزایش می یابد. به عبارت دیگرپمپ دستگاهی است که انرﮊی مکانیکی را به انرﮊی هیدرولیکی تبدیل می کند و نتیجه آن افزایش فشار سیال عبوری ازپمپ و انتقال سیال می باشد. در پمپ ها تغییرات انرﮊی سیال همواره به صورت تغییر فشار سیال مشاهده می گردد. از پمپ ها برای انتقال سیال به یک ارتفاع معین و یا جا به جایی آن در یک سیستم لوله کشی و یا هیدرولیک استفاده می نمایند. برای راه اندازی پمپ وسایل محرکی چون موتور های احتراقی، موتور های الکتریکی و توربین بادی بکار می رود. استفاده از موتورهای الکتریکی راحت تربوده و در ضمن جلو ی اتلاف انرژی را می گیرد.

انواع پمپ

بطور کلی،در یکی از تقسیم بندی های جامع و رایج ،پمپها رابرمبنای نحوه انتقال انرژی به سیال در کل به دوگروه ذیل تقسیم بندی می کنند:
۱. پمپ های پیوسته با جابجایی غیر مستقیم یا پمپ دینامیکی که انرژی از آنها به سیال به طور دائمی است. ۲. پمپ های گسسته با جابه جایی مثبت(جابجایی) که انرژی از آنها به سیال به صورت متناوب است.
پمپ دینامیکی براى انتقال سیالات طراحى و ساخته مى شوند و به عبارت دیگر در جاهایى به کار گرفته مى شوند که تنها مقاومت در مقابل حرکت سیال، وزن سیال و اصطکاک مسیر حرکت است.
پمپ دینامیکی با نیروى گریز از مرکز عمل مى کنند. هر چند پمپ دینامیکی جریان ممتد و یکنواختى را فراهم مى آورند لیکن مقدار خروجى آن ها با افزایش مقاومت کاهش مى یابد بنابراین این امکان وجود
دارد درحالى که پمپ در حال چرخش است هیچ گونه خروجى نداشته باشد. پمپ دینامیکی خود به سه گروه تقسیم می شود: ۱. پمپ جریان شعاعی که گریز از مرکز یا سانتریفوژ نیز نامیده می شود. ۲. پمپ جریان محوری ۳. پمپ جریان مختلط یا نیمه سانتریفوژ

پمپ های گسسته نیز خود به دو دسته کلی تقسیم بندی می گردند: ۱. رفت و برگشتی ۲. گردشی

شرکت دانا تجهیز با دارا بودن کارشناسان مجرب و متعهد پیشرو در ارائه خدمات فنی مهندسی و عاملیت فروش انواع پمپ در سایز های مختلف، به صورت عمده و جزئی، آمادگی خود را برای ارائه هرگونه خدمات مشاوره فنی قبل از خرید و فروش به متقاضیان و مشتریان عزیز اعلام می دارد. مشتریان عزیز می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ما تماس حاصل فرمایید.

این مطلب رو هم چک کنید

پمپ طبقاتی پنتاکس سری ULTRA VL

پمپ طبقاتی پنتاکس سری ULTRA VL

کاربرد الکتروپمپ طبقاتی پنتاکس سری ULTRA VL -بوستر پمپ–پمپ تغذیه دیگ بخار-پمپاژ آب کندانس شده-برای تهیه ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *